Tüm sosyal medya siteleri hakkında en çok merak edilenleri profesyonel editörlerimiz tarafından hazırlanan makaleler ile anlattığımız blog sayfamıza hoşgeldiniz.

Instagram Story Sıralaması Nasıl Belirlenir?

Instagram Story Sıralaması Nasıl Belirlenir?

İnstagram Story Sıralaması Nasıl Belirlenir?

Instagram hikaye/story özelliği ile kullanıcılara 24 saatte kaybolan anlık gönderiler paylaşma özelliği sunuyor. Birçok kullanıcı tarafından paylaşılan bu storylerin neye göre belirlendiği ise tam bir muamma. Instagram hikaye sıralaması tamamen uygulamanın algoritması ile ilgilidir. Hikaye paylaşımları zaman algoritmasına göre sıralanmaktadır. Örneğin hesabınızda 2 farklı story paylaştıysanız ilk defa hikayenizi izleyecek bir kişi sizin ilk attığınız hikayeyi ilk sırada görmektedir. Bu sayede hesabınıza giren bir kişi sonradan attığınız hikayeleri görmek için ilk sırada sizin ilk paylaştığınız hikayeyi görecektir. 

Devamını Oku

Instagram Bağlantı Nasıl Eklenir?

Instagram Bağlantı Nasıl Eklenir?

Bağlantı Nasıl Eklenir?

Fenomenler, markalar ve websitesine ziyaretçi çekmek isteyen kullanıcılar tarafından kullanılan bağlantı özelliği, Instagram tarafından oldukça kolay bir hale getirildi. Sadece storylere eklenebilen bağlantılar sayesinde sizler de Trendyol, Hepsiburada gibi firmalarla iş ortaklığı yapabilir, firma adresinize müşterilerinizi çekebilir ya da kendi websitesine ziyaretçi alabilirsiniz.

Devamını Oku

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal medya üzerinden para kazanmak, günümüzde çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle milyonlarca insanın kullandığı Twitter, Facebook, Instagram gibi platformlarda işlem hacmi ve satış potansiyelleri çok yüksektir. Sayfanızı yükseltmeniz, yüksek takipçi oranına ulaşmanız halinde sizler de Instagram’dan para kazanabilirsiniz.


Instagram Para Kazanma Yöntemleri

Sosyal medya üzerinden para kazanmak ve daha çok insana ulaşarak ürünlerini satmak isteyen insanlar çeşitli araçları kullanmaktadır. Piyasaya sürüldüğü günden itibaren Instagram da nası para kazanılır sorusunun cevabı için birkaç yöntem bulunur. Bunlar;

  • Sayfanıza reklam almak.
  • Ürün satmak. 
  • Satış ortaklığı yapmak.
  • Influancer olmak.
  • Bağış toplamak.


Devamını Oku

Instagram Takipçi Sayınızı Artırmanın Püf Noktaları

Instagram takipçi sayınızı artırmanın püf noktaları her bir kullanıcıyı ilgilendiriyor. Son yıllardaki en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, birçok fenomenin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Büyük kitlelere hitap ediyor oluşu fenomenlerin bu popülerliklerini ticarete dökmelerini de sağlamıştır. 

Takipçi artırmak ve çok daha fazla bir geniş bir kitleye sahip olmak, pek çok kişinin sosyal medya amaçlarından birine dönüşmüş durumda. Bunun nedenlerinden biri de takipçiler aracılığı ile para kazanmak ve popülerliği ticarete dökmek istemektir. 

Peki, Instagram takipçi sayısı nasıl artırılır? Genel olarak özgün olmak, disiplinli bir şekilde paylaşımlarda bulunmak ve temel düzeyde pazarlama tekniklerine hâkim olmak takipçi sayısını artırmanın yolları arasında yer alır. 


Devamını Oku

En Ucuz SMM Hizmetlerini Nereden & Nasıl Alabilirsiniz?

En Ucuz SMM Hizmetlerini Nereden & Nasıl Alabilirsiniz?

Sosyal Medya Hizmetlerini bir SMM panelinden satın almak, işletmenizin geniş ve kapsamlı bir erişime sahip olmasını sağlamanın tek yoludur. İnternetin ortaya çıkmasından bu yana, sosyal medya, işletmenizin yeterli ve uygun şekilde tanıtımını yapmasını sağlamak için uygun fiyatlı, uygulanabilir ve kolay erişilebilir bir ticari pazarlama aracı geliştirdi.


Devamını Oku

2022 İçin Başarılı Bir TikTok Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur ?

2022 İçin Başarılı Bir TikTok Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur ?

TikTok'un gücü hafife alınamaz. Birçok genç için tercih edilen erteleme aracı olmasının yanı sıra, uygulama modern dünyadaki ses ve kültür üzerinde derin etkiye sahip oldu ve her yerdeki anlayışlı işletmeler TikTok pazarlaması yoluyla harekete (ve tabii ki paraya) katılmak istiyor.


Devamını Oku

Facebook Mağazası Nasıl Kurulur ?

Facebook Mağazası Nasıl Kurulur ?

Varlıklarının ve ticari işlemlerinin önemli bir bölümünü çevrimiçi tutan şirketler için, bir Facebook mağazası kurmak, konu trafik çekmek ve satış özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak olduğunda bir avantaj olabilir. Birincisi, Facebook mağazalarının diğer satış platformlarıyla entegre edilmesi kolaydır ve çok fazla kullanıcıya sahip olan Facebook mağazaları, çevrimiçi mağazaların trafiğini ve gelirini artırabilir.

Devamını Oku

Twitter Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?

Twitter Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?

Hikayeler, anlar, konular. Tüm bu sosyal medya terimlerini anlamak zor olabilir. Sürekli değiştiği gerçeğinden bahsedemiyorum bile!


Devamını Oku

Instagram İşletme ve Kişisel Hesabın Farkları

Instagram İşletme ve Kişisel Hesabın Farkları

2016'da Instagram “Instagram’ınızı bir işletme hesabına dönüştürme” seçeneği sundu. Instagram'ın 25 milyon işletme hesabı var. Neden bu kadar çok insan ticari hesaplara dönüştü?

Devamını Oku

2021'de TikTok'ta Nasıl Para Kazanılır?

2021'de TikTok'ta Nasıl Para Kazanılır?

TikTok uygulaması 2017'de kullanıma sunulduğunda, yalnızca birkaç ay içinde küresel bir viral fenomen haline geldi. İstatistiklere göre TikTok, 2019'da en çok indirilen üçüncü oyun dışı uygulama oldu ve Instagram ve Facebook'u bile geride bıraktı.

Devamını Oku