Instagram'da Grup Sohbeti Nasıl Kurulur?

Instagram'da Grup Sohbeti Nasıl Kurulur?

Instagram grup sohbeti, çok aktif bir şekilde kullanılan oldukça faydalı bir özelliktir. Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, birçok farklı sohbet imkânı sunuyor. Bunlardan birisi de grup sohbet özelliğidir.

Aynı anda birden fazla kişiyle sohbet ederek, iş, sosyal veya eğlence ortamınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Bu yazıda Instagram grup sohbeti hakkında birçok detaya deyindik ve aynı zamanda grup sohbetini nasıl kuracağınızı detaylı bir şekilde sizlere aktardık.

Grup Sohbeti Nasıl Açılır?

Neredeyse bütün sosyal medya platformlarında grup sohbeti özelliği aktif hale geldi. Bunların arasında elbette Instagram’da var. Instagram üzerinden çevrenizdeki kişiler ile grup kurarak ortak bir sohbet alanı oluşturabilirsiniz. Bu adımlar ise oldukça basittir.

  1. Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın.
  2. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan DM sekmesine tıklayın.
  3. DM yani mesajlar kısmından “+” simgesine tıklayarak, grup sohbeti için kişileri seçme adımına gelin.
  4. Son olarak bu adımdan minimum 2 en fazla 32 olacak şekilde, sohbet ortamı kurmak istediğiniz kişileri seçerek ekleme yapabilirsiniz.
  5. Gruba daha sonradan sınırlar dahilinde eklemeler yapabilirsiniz. Bunun için gruba giriş yaptıktan sonra üyeler kısmına tıklamanız yeterlidir. Bu adımdan eklemek istediğiniz kişileri seçerek gruba dahil edebilirsiniz.

Instagram Grup Sohbeti Ne Demek?

Instagram ilk çıktığı zamanlarda sadece video ve fotoğraf paylaşabildiğimiz bir platformdu. Sonrasında canlı yayınlardan grup sohbetlerine kadar birçok önemli özellikler ve güncelleştirmeler geldi. Son dönemlerde ise Instagram grup sohbeti en çok konuşulan ve araştırılanlar arasında oldu.

Grup sohbeti, birden fazla kişi ile aynı mesaj ekranını kullandığınız ve toplu görüşmeler yapabildiğiniz bir sistemdir.

Instagram Grup Sohbete En Fazla Kaç Kişi Eklenebilir?

Instagram grup sohbetine eklenen kişi sayısı 32 ile sınırlıdır. Birçok sosyal medya platformunda bu özelliğin sınırı çok daha yüksek. Instagram’ın ilerleyen zamanlarda bu sayıyı yükselteceği ön görülüyor. Ancak şu an için maksimum 32 minimum 2 kişi eklenebiliyor.

Instagram Grup Sohbet Daveti Nasıl Gönderilir?

Instagram üzerinden grup sohbet ortamı kurmak istiyorsanız yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Mesajlar kısmına girdikten sonra, “+” simgesine tıklayarak dilediğiniz kişiye sohbete katılması için davet gönderebilirsiniz. Bu kişiler direk gruba eklenir ve daha sonradan dilerlerse kendileri gruptan çıkış yapabilir.

Instagram grup sohbet daveti, grup yeni kurulurken yapabilirsiniz. Ayrıca grubu kurduktan sonra üyeler kısmından da ekstra olarak farklı kişileri eklemek için davet yollayabilirsiniz.

Grup sohbetlerine sonradan eklenen kişiler mesajlar, videolar ve fotoğraflar dahil olmak üzere bütün mesaj geçmişini görebilir.

Instagram Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram üzerinden çok kolay bir şekilde toplu mesaj gönderebilirsiniz. Bir etkinlik tarihini haber verebilir veya özel günleriniz için davetler yollayabilirsiniz. Toplu mesaj göndermek için Instagram grup sohbet özelliğini kullanabilirsiniz.

Toplu mesaj gönderiminiz 32 kişi ile sınırlıdır. Gruplara maksimum 32 kişi eklenebilmektedir. Ancak yeni gruplar açarak bu sayıyı arttırabilirsiniz. Instagram’ın ilerleyen zamanlarda bu kişi sınırını arttıracağı düşünülmektedir. Ancak şu an için en az 2 en fazla 32 kişi ekleyebilmektesiniz.

Instagram Grup Sohbeti Kurmanın Avantajları

Instagram grup sohbet ortamı kurmanın birçok avantajı ve kolaylığı var. Bunları sizler için derledik ve detaylara yer verdik. Bütün detayları hemen aşağıda sıraladık...

  • İletişim Kolaylığı: Instagram grup sohbet ortamları, çok daha kolay ve hızlı iletişim kurmak için kullanılabilir. Özel bir grubunuz, etkinliğiniz veya iş ortamınız olabilir. Birçok kişiye teker teker yazmak veya bilgilendirme yapmak oldukça fazla zamanınızı alacaktır. Bu gibi durumlarda Instagram sohbet grubu kurarak, herkese toplu mesaj atabilir ve tartışmalar oluşturabilirsiniz.
  • Paylaşım ve İş birliği İmkanları: Belirli bir alanda hizmet veriyor veya paylaşımlar yapıyorsanız bazı kesimlerin dikkatini çekmek isteyebilir veya iş birliği gibi fırsatlardan yararlanarak gelir elde edebilirsiniz. Bir hizmet veya ürün satışı yapıyorsanız grup kurarak, ürününüze ilgi duyan kişilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf, video vb. paylaşımlar yapıyor ve kitle topluyorsanız, bu şekilde sohbet grubunda paylaşarak insanlardan geri bildirimler alabilirsiniz.
  • Belirli Bir Alanda Topluluğa Hitap Edebilirsiniz: Belirli bir amaca hizmet ediyor olabilirsiniz. Hizmetinize ilgi duyan bir topluluğa sahipseniz oldukça şanslısınızdır. Eğer yoksa Instagram üzerinden reklam vererek hizmetlerinize ilgi duyan kişilere ulaşabilir ve takip listenize ekleyebilirsiniz. Sonrasında bu kişilere ara ara hizmetleriniz hakkında bilgilendirme yapabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Oldukça etkili stratejilerden birisidir.
  • Toplu Etkinlikler İçin Kolay Ulaşım İmkânı: Bir etkinlik düzenlediğiniz varsayalım. Bu etkinlik için birçok davet göndermeniz gerekebilir. Bir doğum günü partisi veya nikah gibi özel anlar olabilir. Bu gibi durumlarda Instagram grup sohbet özelliğini kullanarak, dilediğiniz kişilere etkinliğiniz hakkında bilgi verebilirsiniz.
  • Destek ve Motivasyon için Birebir: Grup sohbetinin imkanları gerçekten çok fazla. Aklınıza gelebilecek her türlü topluluk için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Mesela birbirine destek olmak isteyen kişiler ile ortak bir grup kurabilirsiniz. Bir spor grubu veya belirli alanda bilgi paylaşım grubu olabilir. Sizi anlayan ve aynı duyguları yaşayan kişiler ile ortak bir sohbet alanı kurarak, faydalı sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.